Ulogujte se

Liga šampiona: Bajern za spas, PSŽ želi čudo

U utorak ćemo saznati prva dva učesnika polufinala Lige šampiona – poslije revanš mečeva između Bajerna iz Minhena i Porta i Barselone i Pari Sen Žermena.

Najbliža plasmanu među četiri najbolja tim Evrope je Barselona, koja posle 3:1 u Parizu dočekuje 'Svece' na Nou Kampu, a gost će biti jači za Zlatana Ibrahimovića.

S druge strane, Bajern mora da igra ofanzivno pošto juri dva gola zaostatka (3:1) poslije poraza u Portu, a i dalje nije poznato da li će igrati roviti Frank Riberi i Bastijan Švajnštajger.

U srijedu su na programu preostala dva meča četvrtine finala – Monako – Juventus (0:1) i Real Madrid – Atletiko Madrid (0:0).

Bavarci su izgledali superionrno u dosadašnjem dijelu sezone, ali su povrede uzele svoj danak, pa ekipa Đozepa Gvardiole mora od prvog minuta da krene sa ofanzivom.

Tim iz Minhena je minulog vikenda u Bundesligi slavio na gostovanju Hofenhajmu (2:0), a njemački reprezentativac Žerom Boateng smatra da je ta utakmica recept za Porto.

Gosti iz Portugalije vjerovatno ni sami nisu očekivali da će na Alijanc Areni čuvati dva gola prednosti, a trener Hulen Lopetegi najavljuje još jedan kvalitetan meč svog tima.

Junak prvog duela Rikardo Kvarežma, koji je postigao dva pogotka, smatra da njegov tim mora da odigra identičan meč kao u Portugalu.

Barselona je pred meč as Parižanima savladala Valensiju u derbiju kola (2:0) i zadržala dva boda prednosti u odnosu na Real, ponovo su se u strijelce upisali Lionel Mesi i Luis Suares, a trener 'Blaugrane' Luis Enrike kaže da njegovi igrači ne smiju ni da pomisle da je sve gotovo.

Napadač Barselone Luis Suares istakao je da ekipa osjeća umor i takođe ističe da ništa nije gotovo.

S druge strane, Pari Sen Žermen biće značajno oslabljen u revanšu četvrtfinala Lige šampiona sa Barselonom, jer zbog povrede neće igrati kapiten Tijago Silva.